تفاوت های آیلتس و تافل؛ کدام مهمتر است؟


دو آزمون اصلی مهارت زبان انگلیسی که در کشورهای مختلف دنیا معتبر و معتبر هستند تافل و آیلتس نام دارند. کسب نمره خوب در هر یک از این دو آزمون می تواند نشان دهنده تسلط بالای شما به زبان انگلیسی عمومی باشد. داشتن این دو مدرک با نمره قبولی بالا به شما کمک می کند تا در کار خود نقطه قوتی برای ارائه داشته باشید و همچنین مدرک معتبری در فرآیند مهاجرت و پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور داشته باشید.

ایران کرفس - بهار

اما این دو آزمون روش های متفاوتی برای نمره دهی و نمره دهی دارند، پس بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد آنها کمی بیشتر در مورد آنها و اینکه مثلا تافل چیست بدانید.

تفاوت های اصلی بین تافل و آیلتس

تفاوت این دو آزمون از امتیازدهی گرفته تا نحوه برگزاری و همچنین عملکرد است. اما تفاوت های اصلی آنها شامل موارد زیر است:

  • در طول آزمون تافل، شرکت کنندگان معمولاً باید از زبان انگلیسی فقط با قوانین ایالات متحده یا بریتانیا استفاده کنند و نمی توانند این دو را با هم ترکیب کنند، در حالی که آیلتس و آزمون آن کمی انعطاف پذیرتر است.
  • تافل عمدتا از سوالات چند گزینه ای تشکیل شده است و آیلتس تنوع بیشتری در نحوه پرسیدن و پاسخگویی به سوالات دارد.
  • آزمون آیلتس کوتاه تر از آزمون تافل است.
  • بخش اسپیکینگ آیلتس به صورت حضوری با ممتحن انجام می شود.
  • سوالات آیلتس بیشتر موضوعات عمومی هستند اما در تافل مطالب بیشتر آکادمیک است.
  • برای شرکت در آزمون تافل یا هر آزمون دیگری، بهتر است از آزمون مهارت زبان انگلیسی استفاده کنید تا متوجه شوید سطح مهارت عمومی شما چقدر است، زیرا تافل معمولا برای افراد بالای 17 سال توصیه می شود، اما آیلتس درجه سختی تافل را توصیه می کند. . ندارد.

تافل iBT

تفاوت بین آیلتس و تافل

امروزه اکثر مراکز، شرکت ها و دانشگاه هایی که به دارندگان مدرک تافل نیاز دارند، ملزم به شرکت در آزمونی مبتنی بر اینترنت به نام تافل iBT هستند. iBT مخفف آزمون مبتنی بر اینترنت است و آخرین نسخه ارزیابی تافل است. نسخه قدیمی تافل یک آزمون سنتی حضوری و مبتنی بر کاغذ است.

آزمون TOEFL iBT یکی از شناخته شده ترین آزمون ها در جهان است که بسیاری از افراد حتی برای تست مهارت های زبان خود در آزمون تافل iBT شرکت می کنند.

نمرات تافل

نمره دهی تافل معمولاً مجموع مهارت های افراد در زمینه های مختلف است، اما این امکان نیز وجود دارد که افراد در هر حوزه از زبان عمومی نمرات فردی را کسب کنند.

بخش های آزمون تافل iBT

آزمون تافل iBT بر اساس مهارت های زبانی در زمینه های مختلف است. متقاضیان آزمون تافل iBT در زمینه مهارت های خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن، کسب نمرات خاص برای هر بخش و در نهایت نمرات کلی از تمام بخش ها مورد آزمایش قرار می گیرند.

مهارت نمره مرحله
خواندن 0-30 خوب: 22-30

میانگین: 15-21

ضعیف: 0-14

گوش کن 0-30 خوب: 22-30

متوسط: 14-22

ضعیف: 0-13

صحبت کردن 0-30 خوب: 26-30

نسبتا خوب: 18-25

میانگین: 10-17

ضعیف: 0-16

نوشتن 0-30 خوب: 24-30

نسبتا خوب: 17-23

میانگین: 1-16

ضعیف: 0

جمع 0-120

از آنجایی که تقاضا برای تافل بسیار زیاد است، باید قبل از موعد در آزمون ثبت نام کنید تا بتوانید در زمان مشخص شده در آزمون شرکت کنید و نمره خود را بگیرید.

تافل iBT حدود چهار ساعت طول می کشد و شامل چهار بخش در مورد مهارت های زبان عمومی است. در طول آزمون امکان استراحت برای شرکت کننده وجود دارد.

بخش ریدینگ تافل

نمرات این قسمت توسط کامپیوتری که تست می کنید داده می شود و شامل 36 تا 56 سوال بر اساس متون دانشگاهی است که پاسخ آنها بر اساس درک شما از دفتر خواهد بود.

بخش Listening یا Listening تافل

این بخش توسط رایانه نیز رتبه بندی می شود، اما شامل 51-34 سؤال بر اساس گوش دادن به سخنرانی ها، بحث های کلاسی و مکالمات است که بر اساس درک شما پاسخ داده می شود.

بخش Speaking یا Speaking تافل

شش وظیفه در این بخش وجود دارد که توسط یک ارزیاب نمره گذاری می شود. این بخش بر خلاف سایر بخش ها نمره گذاری کامپیوتری ندارد و این ارزیابان هستند که امتیاز را تعیین می کنند. صحبت کردن در آزمون تافل 20 دقیقه طول می کشد.

بخش رایتینگ تافل

نمرات این بخش توسط ارزیابان و همچنین کامپیوتر داده می شود و این امتیازات برای درک شما از محتوا و معنی داده می شود. این قسمت از آزمون تافل 50 دقیقه طول می کشد و شرکت کننده باید به سوالات پاسخ دهد و تکالیف خود را در دو قسمت انجام دهد.

آزمون آیلتس

تفاوت بین آیلتس و تافل

آزمون آیلتس نیز یکی از معتبرترین آزمون های مهارت زبان انگلیسی است که افراد غیر انگلیسی زبان از آن به عنوان مدرکی برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده می کنند. در این آزمون افراد می توانند زبان عمومی خود را تست کرده و به سوالات بخش های مختلف پاسخ دهند.

آزمون آیلتس مانند آزمون تافل برای کار در شرکت های بین المللی، پذیرش دانشگاه، مهاجرت و حتی ارزیابی مهارت های شخصی و یک سیستم بین المللی معروف برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی در چهار مهارت Listening، Reading و Writing استفاده می شود. . و صحبت کردن

نمرات آیلتس

نمرات آزمون آیلتس با آزمون تافل متفاوت است و شرکت کنندگان در آزمون آیلتس پس از پاسخ به سوالات نمره ای بین 0 تا 9 دریافت خواهند کرد.

گلزنی سطح مهارت
9 عالی
8 خیلی خوب
7 خوب
6 نمایشگاه
5 متوسط
4 نسبتاً متوسط
3 ضعیف
۲ خیلی ضعیف
1 خیلی خیلی ضعیفه
۰ خیلی ضعیف

بخش های آزمون آیلتس

بخش های Listening، Reading و Writing آیلتس همه در یک روز برگزار می شوند. می توانید آزمون اسپیکینگ خود را در همان روز با سایر بخش ها یا حداکثر یک هفته قبل یا بعد از آن انجام دهید.

واحد Listening یا Listening آیلتس

در بخش استماع آزمون، چهار مونولوگ یا مکالمه ضبط شده را گوش خواهید داد. این قسمت از آزمون 30 دقیقه به اضافه 10 دقیقه برای نوشتن پاسخ شما زمان می برد.

بخش ریدینگ آیلتس

بخش خواندن آزمون یک ساعت طول می کشد. این بخش شامل خواندن مقالات نسبتا طولانی است. در این بخش از متن های ارائه شده در کتاب ها، مجلات و روزنامه ها با نمودار و تصویر استفاده شده است.

بخش رایتینگ آیلتس

در بخش رایتینگ آزمون آیلتس باید دو مقاله نوشته شود که اولی یک مقاله 150 کلمه ای به شکل حرف و دومی 250 کلمه ای در مورد یک موضوع اجباری است.

بخش اسپیکینگ آیلتس

این بخش نسبتا کوتاه است و ممکن است تنها حدود 15 دقیقه طول بکشد. شما باید در مورد یک موضوع برای مدت نسبتا طولانی صحبت کنید و به سوالات پاسخ دهید. این بخش رو در رو با ممتحن برگزار می شود که در نهایت امتیاز شما را مشخص می کند.

نمرات آزمون آیلتس در مقابل تافل

نمرات کلی تافل و آیلتس را می توان تقریباً به شرح زیر مقایسه کرد:

تافل آیلتس
118-120 9
115-117 8.5
110-111 8
102-109 7.5
94-101 7
79-93 6.5
60-78 6
46-59 5.5
35-45 5
32-34 4.5
0-31 0-4

درخواست تافل و آیلتس

تفاوت بین آیلتس و تافل

در حال حاضر آزمون های زیادی برای ارزیابی مهارت های افراد غیر انگلیسی زبان وجود دارد که تافل و آیلتس از قدیمی ترین و محبوب ترین آنها هستند. اما این دو تست معمولا برای افراد کاربرد خاصی دارند. از آنجایی که مطالب ارائه شده در آزمون تافل مبنای علمی بیشتری دارد، دانش آموزان و دانشجویان از این آزمون برای اثبات مهارت های خود استفاده می کنند. اما برای افرادی که به دنبال مهارت های کاری و یا کار در شرکت های بین المللی هستند، آزمون تافل چندان کاربردی نیست و به اکثر آنها مدرک آیلتس ارائه می شود.

به طور کلی تفاوت آیلتس و تافل را می توان در نوع استفاده، میزان سختی و همچنین زبان آکادمیک و عمومی به کار رفته در آن ها مشاهده کرد.